Afrika

17.07.2016 12:08

Po loňské nadúrodě jablek nám štrůdl už leze i ušima, a tak jsem se rozhodla, že by to chtělo změnu. A máme rádi buchty s mrkví :)

Vytáhla jsem recept, který ke mně odněkud dorazil mejlem a připadal mi jedlý. To už můžu potvrdit- na fotce jsou dva kousky, které jediné zbyly poté, co rodina ochutnala a Kačka část zabavila s sebou na koleje.

Připravte si: 3 vejce, 200 g cukru krupice, 100 ml oleje (v původním bylo 200 ml, ale mně to připadalo moc), 125 g vyzrálého rozmačkaného banánu, 125 g najemno nastrouhané mrkve, 200 g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 2 lžičky mleté skořice a 50 g nastrouhaných ořechů (já jsme část zaměnila za zbytek mandlových lupínků z Vánoc a taky dobrý).

Cukr a vejce vyšlehejte dopěny a přimíchejte olej. Dále přidejte banán, mrkev a postupně přisypávejte mouku s práškem do pečiva, skořicí a jemně nastrouhanými ořechy. Těsto nalejte na vymazaný a vysypaný plech a pečte v předehřáté trouby asi 35 minut na 180 stupňů. Po vychladnutí na dort rozetřete krém.

Krém: 100 g změklého másla (bylo tam 150 g, ale připadalo mi to dost), 150 g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr a 2 měkké tvarohy. Vyšlehejte, natřete na korpus a posypte nahrubo sekanými ořechy (cca 50g).

Přiznávám, že můj značně volný přístup k receptům poznamenal i krém, másla i cukru bylo určitě míň, ale i tak to bylo výborné.

A teď vymyslet, co s těma jabkama...

 

Publikováno na Zvířetníku 2016