Co nosíte v kabelce?

10.06.2015 12:42

Myslím, že touto myšlenkou jsme se začala zabývat onehdy v jistém hobbymarketu, kde Mušketýr řešil nutnost okamžitého změření jakéhosi úložného boxu. Než bych začala hledat v obchodě měřidlo, zalovila jsem v lakované červené kabelce do práce a vytáhla svinovací metr. Mám jen malý, nedá se s ním změřit víc než jeden metr, ale zatím vždy posloužil. Nevšimla jsem si prodavače, který stál o kousek dál u regálu a jen němě zíral. Je svinovací metr neobvyklou součástí dámské kabelky? Asi ano.

Co v kabelce nosím? Samozřejmě doklady, klíče a mobil (což jsou věci, které jsem dětem v mladším věku připomínala každé ráno, byla to taková odchodová mantra). Propisku, diář- pracovní nezbytnost. Papírové kapesníky a igelitový sáček (sice psy obvykle s kabelkou nevenčím, ale jeden nikdy neví). Zrcátko a rtěnku- no, občas využiju, ale měla bych častěji, jak mi často připomíná dcera.

Od Vánoc má v kabelce úžasnou věc- přála jsem si dobrý zavírací nůž. Syna zadání potěšilo, a tak mě pečlivě vyslechl, jaké mám na nůž požadavky- nechtěla jsem takovou tu věc, co má i čepelku na oškrabování kopyt, chtěla jsem prostě jen dobrý nůž, na kterém bude i vývrtka. Kupodivu se zadařilo ho koupit, dostala jsem pečlivě nabroušený švýcarský nůž s modrým přívěškem upleteným z paracordu- aby se v hlubinách kabelky snadno hledal :) Když jsem se s ním po Vánocích chlubila, kupodivu byla většina lidí přesvědčena, že ho mám na obranu. Namítala jsem, že mnohem častěji si potřebuju nakrájet kedlubnu nebo namazat rohlík, taky jsem s ním už opravovala sešlapaný podpatek na lodičce, než abych ho tasila na zloducha!

Další zásadní věcí je musli tyčinka poslední záchrany. Často popojíždím po městě, ale zastavit  a jít kupovat něco k jídlu je na výpadovkách často nemožné. Takže v případě akutního hladu jsem tyčinku vyhodnotila jako dobrou volbu, která nezabere moc místa a dá se vozit libovolně dlouho, než ji budu potřebovat (což například sušenky nezvládly, po dvou týdnech z nich byla drť, kterou jsem si ve tmě vkusně posypala celé auto).

Jeden známý říkal, že ženské nosí v kabelce kolotoč i s houpačkami- a sám přitom neměl dokladovou „taštičku“ o moc menší než já kabelku. No není to nemožný předsudek?

A co nosíte v kabelce/taštičce vy?