Já nechci rýmu!

25.01.2015 22:52

Pamatujete se na pohádku „Tři veteráni“? Jak zlá a rozmazlená princezna Bosana přišla k dlouhému nosu a když jí nos na hranici království olizovala koza, komentovala to, že je jí to nepříjemné. Rádce tehdy pravil, že to asi bude celní prohlídka. Princezna zařvala: „Nechci celní prohlídku!“

S princeznou svým způsobem soucítím. Nechci rýmu! Nastoupila plíživě a ovládla mé dny. Piju čaj, smrkám, stříkám si do nosu mořskou vodu a zuřím. Kapu si do pusy esenciální oleje-antivirotika a zuřím.

Přestala jsem zuřit, když jsem ze sklepa vytáhla dva roky starou meruňkovici, ale ve chvíli, kdy jsem začala zas smrkat, jsem se rozčílila znovu. No, je pravda, že meruňkovice je výborná a v rámci léčby jsem nejen schopna si ji lít do skleniček po babičce, ale podle dědečkovy metody jsme schopna dát si „za korunu z flašky“.

Dala jsme si taky špagety s česnekem. Miluju je a navíc by mohly na rýmu pomoct. Jestli nezaberou, aspoň budu vědět, že mě nekousne upír. Po špagetách s česnekem by omdlel už na terase a nestihl by ani projít dveřmi, ani kdyby byl pozván, jak praví upírská pravidla.

Ovšem položme si otázku- může upír dostat rýmu? Dokážete si představit Drákulu s červeným oteklým nosem, kterak praví Jonathanovi: „Jodathade, deopuštějte tedto hrad, jidak vás stihde deštěstí,“?

V tuto chvíli bych se nechala kousnout od upíra, vlkodlaka, draka, E.T. mimozemšťana, Červené Karkulky... prostě od kohokoli, kdo by mě té rýmy zbavil. Mám odřený obličej od papírových kapesníků, v nose mě pálí a nálada se blíží nule.

Úplně chápu princeznu Bosanu.