Jarní zákroky

20.02.2014 12:54

Jaro jsme zahájili kulhavou zvěří. Maceška začala kulhat znovu. Přidržela jsem si kočku na klíně, prosahávala, kroutila a natahovala, ale Maceška ani nemukla. Šla jsme dál a dál, až jsem zaryla prsty do svalů mezi lopatkou a páteří. Kočka zaječela. Lehce jsem jí namasírovala záda a Maceška do druhého dne kulhat přestala.

Borůvka zřejmě vysledovala závislost míry pozornosti na kulhání dotyčné a další den začala kulhat taky. Zadní tlapka (bílá) byla prosahána, psice dostala na lžičku Aptoflex a páníka už vítala strakatice poskakující na všech čtyřech. Druhý den si vzpomněla, že by měla kulhat, ale nějak se v tom fofru spletla a začala nosit ve vzduchu černou zadní tlapku. Byla prosahána a napomenuta, ať si nevymýšlí. Za pět minut jsem psice volala, aby si přišly pro mátovou tyčku na zuby. Borůvka přisvištěla na všech čtyřech. Ach, jak zázračným lékem může být mátová tyčka... pak už jsem psicím zřejmě věnovala dostatek pozornosti a kulhání nebylo potřeba.

Na jaře se venku probudila i klíšťata a musela jsem na smečku naplácat spoty. Kočka se uraženě zvedla a odešla, protože nalít jí ten smrad za krk- to jsem si dovolila dost.

Borůvka projevila nesouhlas tím, že se začala válet v pelechu. Byla jsem toho názoru, že pelech klíště nechytí, a vyhodila jsem ji ven. Zmizela na zahradě a ani ne za pět minut se vrátila.

Jistě, zapomněla jsem, že jsem den předtím do nedokončeného výkopu na závlahu lila vodu z jezírka plnou řas. Borůvka tam vletěla, profičela báječně mazlavým bahnem, zřejmě v něm ryla i nosem, protože bláto jí schnulo na bílém čenichu, a v odstranění smradlavé chemie jí zřejmě zabránilo jen to, že výkop je hodně úzký a nemohla se v něm otočit na záda. Ale jinak měla blátíčko až po břicho.

Světluška se tvářila, že jí je jedno, co na ni leju. Ten dojem vydržel přesně do chvíle, kdy se mi ve vinohradu ztratila z očí a o kus dál jsme zahlédla jen mávající bílé tlapky. Jistě. Pokusila se tu chemii vylepšit chcíplým zajícem. Ještě že už dlouho nepršelo a mršina byla staršího data, tedy suchá, a tak jsme se obešli bez koupele.

Jinak je jaro v plném proudu. Tudíž je potřeba běhat, hlídat, citýrovat ptáky, co se nám drze koupou v jezírku, ořvávat sousedovic kocoura, co se šklebí na zídce, a užít si všechno, co letošní splašené jaro nabízí. Užijte si to taky!

Pár jarních fotek najdete tady:

https://malcka.rajce.idnes.cz/2013_04_08_prvni_slunicko/

 

Matylda

 

Vyšlo na Našem Zvířetníku v dubnu 2013