Když se daří...

08.11.2016 13:48

Některé dny jsou horší než jiné. Počítala jsem volný čas na minuty a po nízkém průletu domů jsem se rozhodla honem vzít ven psy. Lodičky na podpatku asi ne, sako taky ne, radši sundat... no, obula jsem si oblíbené růžové běžecké botasky a růžovou bundu, zato velmi formální světle šedé kalhoty jsem si nechala. Vyrazila jsem se psy ven a zamířila na podmítnuté pole. To už na mě kdosi podivně zíral. Ještě že neviděl, jak jsem za polem vyzula botasku, skákala po jedné, vytřepávala hlínu z botasky a nohou v silonové punčoše jsem se snažila strefit zpátky. Psicím to bylo jedno, dokonce ani na mě obtiskovat packy nemusely, na tom poli jsem si bahno stihla pořídit sama.

Když jsme byly asi v půlce toho pole, došlo mi, že jsem tašku s nákupem jen tak fikla na zem v předsíni. Mimo jiné v ní byla dvě kila čerstvých kuřecích stehen. Hm, Oriáše jsem potkala doma... po příchodu domů jsem zjistila, že jsem naštěstí na ten nákup hodila náruč učebnic, takže byl nedobytný. Kuřecí stehna přežila a když Kuba zavřel oči, tak ani neviděl, jak jsou ty buchty splácnuté.

Po příchodu do kuchyně jsem ovšem zjistila, že poslední kousek špenátové pizzy z večera byl pro kocoura nesmírně lákavý (no jo, Kuba vařil večeři jen pro nás dva, když Kačka je v Liberci a tatínek v nemocnici. Objednal pizzu. Měl štěstí, byla moc dobrá, jinak bych frflala, že synek blbě vaří.) Jenže já jsem tu krabici chytře zadělala! Takže se Oriáš k pizze nedostal, i když tu velkou krabici pracně shodil na zem s nadějí, že se rozklapne a vydá žádané. O tom, jestli kočka žere špenátovou pizzu, netřeba diskutovat. Naše kočka žere všechno. Před týdnem jsem rodině uvařila uzenou polívku a odcválala na volby, neb jsem v komisi. Jejich chyba, že kocoura nechali vychlemtat všechnu tekutinu a pak museli přemýšlet, co s tím budou dělat... Kdyby mu tam odložili uvařené špagety omaštěné oliváčem, jako já onehdy, třeba by jim nechal.

U koupelny ležela na zemi moje ponožka. Dojala jsem se, že mi Karamelka chtěla donést dolů převlečení, abych se nemusela plazit do schodů. Nadšení mi vydrželo jen do chvíle, než jsem zjistila, že Karamel naopak prohrabala hromadu prádla v koupelně nachystanou na praní a vytáhla špinavé, ke kterým doplnila použité kalhotky. Ty jsem ovšem na pelechu v pracovně objevila až při příchodu pána, co přišel na angličtinu...

Někdy se holt daří.

 Zvířetník na Neviditelném psu 2016