Květen

12.05.2015 11:24

Myslím, že květen je jednou z příčin, proč se mi bydlení na venkově tolik líbí.

Je to jednoznačně nejzelenější měsíc. Všechno má zářivě zelenou barvu ještě nespálenou slunkem, které už začíná dost hřát. Obloha je modrá, za chvíli vykvetou akáty, prostě idyla :) Lehký problém má jen Kuba alergický na trávy, ale na ty místní si už naštěstí zvykl.

Vysoká tráva nedělá potíže jen alergikům, ale i malým psům- jak naroste po kolena, prťavky kavalírky se v ní začínají ztrácet. Světluška se proto pohybuje plavnými přískoky jako delfín, zatímco Borůvčina metoda připomíná spíš tančík poručíka Grubera.

Ale psům asi víc vadí mnou vítané teplo- ještě nejsou úplně dolínané a v horku funí. Po procházce proto obvykle vlezou na mělčinu zahradního jezírka, kde zchladí tlapky a pořádně se nachlemtají vody.  Ovšem každý výlet vítají s nadšením a hrnou se kamkoli, kam je vezmeme :)

Maceška příchod května přivítala nepravidelnými příchody domů, kdy se ne vždy dostaví na noc („Však kdyby mi něco chtěli, tak mě zavolají, ne? Možná přijdu.“). A taky na ulici zmlátila sousedovic čivaváka.

V květnu zajíci přestávají tolik šílet a provokovat a obilí už naštěstí poporostlo natolik, aby se v něm mohli schovat. Sebevrahy, kteří vyletí dva metry přede mnou, i když jsme na širé pláni široko daleko vidět a slyšet,  mezi běžnou populaci hlodavců nepočítám.

Opravdu je květen krásný měsíc. Dneska jsem dokonce objevila první rozkvetlý vlčí mák- ten se ještě asi spletl, ale už se to blíží, za chvilku bude léto. Tak bychom si ten zelený květen měli co nejvíc užít!