Quilty pro domov matky Rosy

09.02.2016 12:20

Patchwork je často spojován s charitou. Letos jsem si na jaře postěžovala kamarádce Daně, vedoucí keramického kroužku, jak je těžké páchat charitu, když chcete dávat konkrétní věci a ne peníze. Dana mě zkontaktovala s paní ředitelkou Domova matky Rosy v Rajhradu (domova pro seniory), kam chodívá Danin syn hrát na koncerty se spolužáky z místní ZUŠ.

Paní ředitelka mě přivítala a provedla celým domovem. Je to menší zařízení, kde se o 40 klientů starají sestry Těšitelky i civilní personál. Do staré budovy spojené s klášterem, který je oddělený jen dveřmi, si přáli obrázky v optimistických barvách, které by chodby i opticky zateplily.

Úkol jsme přednesla členkám klubu a setkal se s ohlasem. Některá děvčata šila společně, některá samostatně, ale nakonec se na klubové výstavě sešlo báječných 12 quiltů všemožných velikostí, námětů i barev. Quilty jsem po ukončení výstavy sbalila a jednoho odpoledne odvezla na slavnostní předání.

V jídelně domova se sešli starší pánové a dámy a myslím, že moc nevěděli, co mají očekávat. Tak jsem jim třemi větami řekla, co je to patchwork a začala tahat z tašky jeden quilt za druhým jako z kouzelného pytle, povídat o nich a ukazovat :)

Byly to příjemné strávené chvíle a doufám, že se quilty budou na chodbách hezky vyjímat a líbit, minimálně tak, jak se v den předání líbily obdarovaným i sestřičkám.

 

Publikováno na Dedeníku